Działania ogólnopolskie

Nasze ogólnopolskie działania dotyczą spraw wpływających na sprawy bezpieczeństwa ogółu miast, samorządów i instytucji publicznych.

Biuletyn informacyjny

Biuletyn Informacyjny to cotygodniowy przegląd aktualności dotyczących bezpieczeństwa miast, samorządów i instytucji publicznych.

Kolejne wydania zawierają informacje o aktualnych zagrożeniach, bieżących wydarzeniach, zmianach w prawie, raportach, statystykach, sprawozdaniach, polecanych artykułach, książkach, audycjach i nagraniach wideo, a także zapowiedzi wydarzeń, konferencji, seminariów i szkoleń.

Najnowsze wydania zobaczysz na stronie projektu.

Proces stanowienia prawa

Uczestniczymy w procesie legislacyjnym, przedstawiając swoje stanowiska na etapie konsultacji publicznych. Współpracujemy także z innymi podmiotami i instytucjami biorącymi udział w konsultacjach publicznych, uzgodnieniach czy opiniowaniu.

Obserwatorium Bezpieczeństwa w 2023 roku brało udział w projekcie szkoleniowym dotyczącym procesu stanowienia prawa pn. „Szkolenia i podręczniki dla legislatorów oraz dla organizacji pozarządowych i partnerów społecznych”, realizowanym przez Rządowe Centrum Legislacyjne.

W tym samym roku zostaliśmy wpisani do wykazu podmiotów pomocnych w procesie konsultacji publicznych prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Więcej informacji o procesie legislacyjnym można znaleźć na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Prace normalizacyjne

Jesteśmy aktywnym członkiem następujących Komitetów Technicznych (KT) działających przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym:

  • KT nr 52 ds. Systemów Alarmowych Włamania i Napadu
  • KT nr 273 ds. Mechanicznych Urządzeń Zabezpieczających
  • KT nr 306 ds. Bezpieczeństwa Powszechnego i Ochrony Ludności
  • KT nr 323 ds. Usług w Ochronie Osób i Mienia.

Komitety Techniczne (KT) działające przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym to zespoły opracowujące i aktualizujące normy międzynarodowe.

Więcej informacji o procesie normalizacyjnym można znaleźć na stronie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Komentarze medialne

Nasi eksperci komentują stale w mediach bieżące wydarzenia dotyczące bezpieczeństwa. Wszystkie nasze wypowiedzi zamieszczamy na naszej stronie w dziale „My w mediach”.