Aktualności

Od 27 do 29 września w Przasnyszu odbędzie się projekt naukowo-badawczy Droniada OBlot. W charakterze mentora weźmie w nim udział ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski.

 „Nowoczesne technologie w ochronie ludności – przegląd rozwiązań”  to temat wystąpienia naszego eksperta Sergiusza Parszowskiego na Ogólnokrajowej Konferencji Naukowej.

Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski po raz kolejny był gościem TVP3 Kielce. Tym razem rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa podróży zagranicznych.

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się już dziś. Darmowy przegląd informacji co tydzień na Twojej skrzynce.

Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski był gościem TVP3 Kielce. Rozmowa dotyczyła oszustw telefonicznych i internetowych.

W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach SHIELD4CROWD Project.

Z przyjemnością informujemy, że Obserwatorium Bezpieczeństwa objęło patronat nad I Warsztatami Techniki Schronowej Schrontech'24.

Zapraszamy na konferencję Droniada Tech by Politechnika Śląska o transporcie autonomicznym.

Serdecznie zapraszamy na kolejne wystąpienie Sergiusza Parszowskiego w charakterze prelegenta na Droniadzie Future Forum.

Z przyjemnością informujemy o nawiązaniu współpracy z Krakowem.

Zapraszamy na konferencję organizowaną przez nas podczas Międzynarodowych Targów Polsecure, które odbędą się od 23 do 25 kwietnia w Kielcach.

Zachęcamy Państwa do udziału w III Międzynarodowych Targach POLSECURE.

13 marca 2024 r. w Warszawie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Kongresie Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej Odporność 2024.

Sergiusz Parszowski został zaproszony w charakterze prelegenta na Droniadę Future Forum.

Obserwatorium Bezpieczeństwa uczestniczyło w opracowaniu raportu „Pomorskie na lekkim gazie – kierunki i scenariusze rozwoju gospodarki wodorowej do 2030 z perspektywą do 2040”.

19 lutego 2024 r. ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa mjr Cezary Mecwaldowski został powołany na stanowisko Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.

Z przyjemnością informujemy, że Obserwatorium Bezpieczeństwa objęło patronatem medialnym projekt FireInspire, czyli inspirujące rozmowy strażaków. 

Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Cezary Mecwaldowski uczestniczył w projekcie MIRAD (skrót od Multi-Ideological Radicalisation Assessment towards Disengagement) koordynowanym przez Conservatoire National des Arts et Métiers we Francji, realizowanym w Polsce przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego (PPBW).

Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski został członkiem Komitetu Organizacyjnego Droniada Challenge 2024 (pełna lista na stronie: https://droniada.eu/komitet-organizacyjny/).

Instytucje publiczne, uczelnie wyższe i biznes – przedstawiciele tych obszarów mieli okazję spotkać się 28 i 29 listopada na Politechnice Wrocławskiej, aby podyskutować o cyberbezpieczeństwie. Byliśmy i my!

Obserwatorium Bezpieczeństwa partnerem II edycji konferencji i wystawy IDE-Świat Pomiarów, Kielce 23–24.11.2023 r.

SHIELD4CROWD to europejski projekt dotyczący europejskich zamówień przedkomercyjnych i innowacji technicznych w celu ochrony przestrzeni publicznych.

Konferencja pn. "Bezpieczeństwo pożarowe obiektów zabytkowych oraz zbiorów muzealnych, bibliotecznych, archiwalnych" odbyła się w dniu 27 września 2023 r. w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.

SAFE-CITIES Community to społeczność praktyków i ekspertów z obszaru ochrony miejsc publicznych będąca częścią europejskiego projektu SAFE-CITIES.

DroneTech World Meeting odbędzie się w dniach 11-13.10.2023 r. w Toruniu.