Szkolenia dotyczące procesu stanowienia prawa

Udostępnij:
Plansza promująca projekt. Rządowe Centrum Legislacji realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Szkolenia i podręczniki dla legislatorów oraz dla organizacji pozarządowych i partnerów społecznych”
Obserwatorium Bezpieczeństwa zostało zakwalifikowane do udziału w projekcie szkoleniowym dotyczącym procesu stanowienia prawa i realizowanym przez Rządowe Centrum Legislacji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2012–2020 (PO WER).

Celem ogólnym projektu pn. „Szkolenia i podręczniki dla legislatorów oraz dla organizacji pozarządowych i partnerów społecznych” jest poprawa jakości stanowionego prawa oraz usług publicznych świadczonych przez urzędy, a także podniesienie kompetencji przedstawicieli organizacji pozarządowych i partnerów społecznych mających wpływ na jakość stanowionego prawa.

Dzięki uczestnictwie w projekcie nabędziemy wiedzę i umiejętności przydatne w procesie stanowienia prawa zarówno na etapie konsultacji społecznych, jak i udziału w pracach komisji sejmowych i senackich, ale także przy składaniu projektów obywatelskich oraz petycji. W ramach projektu uczestniczymy w trzech szkoleniach trwających pod dwa dni każdy, podzielonych na następujące zagadnienia tematyczne:

  • rządowy proces legislacyjny, z uwzględnieniem zasad udziału w konsultacjach społecznych;
  • parlamentarny proces legislacyjny i zasady lobbingu;
  • warsztaty legislacyjne obejmujące zasady techniki prawodawczej oraz dobre praktyki legislacyjne.

Szkolenie prowadzone są przez doświadczonych legislatorów pracujących na co dzień w Rządowym Centrum Legislacyjnym.

Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.

Najnowsze newsy

15 listopada, 2023
Obserwatorium Bezpieczeństwa partnerem II edycji konferencji i wystawy IDE-Świat Pomiarów, Kielce 23-24.11.2023 r.
2 października, 2023
SHIELD4CROWD to europejski projekt dotyczący europejskich zamówień przedkomercyjnych i innowacji technicznych w celu ochrony przestrzeni publicznych.
1 października, 2023
Konferencja pn. "Bezpieczeństwo pożarowe obiektów zabytkowych oraz zbiorów muzealnych, bibliotecznych, archiwalnych" odbyła się w dniu 27 września 2023 r. w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.