Szkolenia dotyczące procesu stanowienia prawa

Udostępnij:
Plansza promująca projekt. Rządowe Centrum Legislacji realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Szkolenia i podręczniki dla legislatorów oraz dla organizacji pozarządowych i partnerów społecznych”
Obserwatorium Bezpieczeństwa zostało zakwalifikowane do udziału w projekcie szkoleniowym dotyczącym procesu stanowienia prawa i realizowanym przez Rządowe Centrum Legislacji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2012–2020 (PO WER).

Celem ogólnym projektu pn. „Szkolenia i podręczniki dla legislatorów oraz dla organizacji pozarządowych i partnerów społecznych” jest poprawa jakości stanowionego prawa oraz usług publicznych świadczonych przez urzędy, a także podniesienie kompetencji przedstawicieli organizacji pozarządowych i partnerów społecznych mających wpływ na jakość stanowionego prawa.

Dzięki uczestnictwie w projekcie nabędziemy wiedzę i umiejętności przydatne w procesie stanowienia prawa zarówno na etapie konsultacji społecznych, jak i udziału w pracach komisji sejmowych i senackich, ale także przy składaniu projektów obywatelskich oraz petycji. W ramach projektu uczestniczymy w trzech szkoleniach trwających pod dwa dni każdy, podzielonych na następujące zagadnienia tematyczne:

  • rządowy proces legislacyjny, z uwzględnieniem zasad udziału w konsultacjach społecznych;
  • parlamentarny proces legislacyjny i zasady lobbingu;
  • warsztaty legislacyjne obejmujące zasady techniki prawodawczej oraz dobre praktyki legislacyjne.

Szkolenie prowadzone są przez doświadczonych legislatorów pracujących na co dzień w Rządowym Centrum Legislacyjnym.

Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.

Najnowsze newsy

Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski był gościem TVP3 Kielce. Rozmowa dotyczyła oszustw telefonicznych i internetowych.
20 maja, 2024
W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach SHIELD4CROWD Project.
17 maja, 2024
Z przyjemnością informujemy, że Obserwatorium Bezpieczeństwa objęło patronat nad I Warsztatami Techniki Schronowej Schrontech'24.