26–27 września 2024 r. Droniada OBlot

Udostępnij:
Na zielonym tle biały napis: Droniada OBlot, 26-27 września, Przasnysz
Od 27 do 29 września w Przasnyszu odbędzie się projekt naukowo-badawczy Droniada OBlot. W charakterze mentora weźmie w nim udział ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski.

Droniada OBlot – kiedy i gdzie

Od piątku 27 września do niedzieli 29 września 2024 r. na lotnisku Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych Politechniki Warszawskiej (OBLot) w Przasnyszu odbędzie się praktyczna nauka Use Case – Droniada OBLot. 

Czym jest Droniada OBlot

Droniada OBlot to testowanie systemów dronowych, które przygotowują  studenckie koła naukowe na potrzeby służb ratownictwa chemicznego oraz innych służb ochrony ludności i zarządzania kryzysowego. 

Czym jest Use Case

Use Case to projekt szkoleniowo-badawczy Fundacji Instytut Mikromakro Droniada OBLot.

Na czym polega Use Case

Use Case polega na praktycznej nauce tworzenia przypadku użycia. Pozwoala to każdemu zespołowi nauczyć się, w jakie funkcjonalności należy wyposażyć projektowany system, a także z jakimi wyzwaniami trzeba się zmierzyć.

Metodyka wykorzystana w  projekcie

W realizacji projektu wykorzystana zostanie metodyka design thinking z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, z możliwością przeprowadzenia testów. 

Design thinking to myślenie projektowe, które  polega na tworzeniu nowych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników.

Korzyści z udziału w Droniada OBlot

 

W trakcie wydarzenia będzie można dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób zbudować strefę buforową pomiędzy strefą skażoną zagrożeniami CBRN (chemiczne, biologiczne, radiacyjne, nuklearne oraz związane z eksplozją) a strefą czystą, wykorzystując do tego drony. Ponadto zespół projektowy będzie miał okazję do interakcji z przyszłymi użytkownikami systemu, którymi są: Państwowa Straż Pożarna (PSP), Ochotnicza Straż Pożarna (OSP), policja, Generalny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ),  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB).

Organizatorzy Droniada OBlot

Projekt Droniada OBLot jest zadaniem publicznym Fundacji Instytut Mikromakro współfinansowanym ze środków otrzymanych w 2024 r od Ministra Nauki w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”.

Droniada OBlot szczegóły

Więcej informacji o zasadach projektu i agendzie znajduje się na stronie wydarzenia Droniada OBlot.

Na zielonym tle biały napis: Droniada OBlot, 26-27 września, Przasnysz

Najnowsze newsy

8 lipca, 2024
 „Nowoczesne technologie w ochronie ludności – przegląd rozwiązań”  to temat wystąpienia naszego eksperta Sergiusza Parszowskiego na Ogólnokrajowej Konferencji Naukowej.
Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski po raz kolejny był gościem TVP3 Kielce. Tym razem rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa podróży zagranicznych.
22 czerwca, 2024
Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się już dziś. Darmowy przegląd informacji co tydzień na Twojej skrzynce.