Spotkanie ekspertów ochrony ludności BALTinnoSEC „Risk and Crisis Communication”

Udostępnij:
Obserwatorium Bezpieczeństwa było uczestnikiem spotkania ekspertów ochrony ludności BALTinnoSEC.

27 stycznia 2023 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbyło się pierwsze bałtyckie forum innowacji bezpieczeństwa cywilnego w ramach Rady Państw Morza Bałtyckiego i Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego.

W wydarzeniu uczestniczyli eksperci ochrony ludności z Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Szwecji, Polski i Ukrainy. Byli to przedstawiciele instytucji publicznych (służb ratowniczych, agencji zarządzania kryzysowego), firm technologicznych, instytucji naukowych oraz organizacji pozarządowych. Uczestnikiem spotkania było również Obserwatorium Bezpieczeństwa.

Wiodącymi tematami spotkania były wyzwania dotyczące komunikacji kryzysowej oraz zarządzanie informacją przy wykorzystaniu technologii. Wszystkie wystąpienia prelegentów oraz prowadzone debaty umiejscowione zostały w aktualnych warunkach bezpieczeństwa i odnosiły się przede wszystkim do doświadczeń wynikających z wojny w Ukrainie.

Zgromadzeni uczestnicy mogli między innymi wysłuchać wystąpień przedstawicieli Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, którzy podzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi prowadzenia działań ratowniczych w czasie wojny, prowadzenia komunikacji do zagrożonej ludności, edukacji ludności w kontekście zagrożeń CBRN oraz przeciwdziałania działaniom dezinformacyjnymi.

Swoimi doświadczeniami z niesienia pomocy poszkodowanym i uciekającym przed wojną podzieli się także przedstawiciele polskich urzędów, służb ratowniczych oraz wolontariusze.

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Rady Państw Morza Bałtyckiego w obszarze bezpieczeństwa na stronie internetowej The Council of the Baltic Sea States.

Najnowsze newsy

19 kwietnia, 2024
Zapraszamy na konferencję organizowaną przez nas podczas Międzynarodowych Targów Polsecure, które odbędą się od 23 do 25 kwietnia w Kielcach.
9 kwietnia, 2024
Zachęcamy Państwa do udziału w III Międzynarodowych Targach POLSECURE.
13 marca 2024 r. w Warszawie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Kongresie Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej Odporność 2024.