Spotkanie ekspertów ochrony ludności BALTinnoSEC „Risk and Crisis Communication”

Udostępnij:
Plakat spotkania pt. "BALTinnoSEC"
Obserwatorium Bezpieczeństwa było uczestnikiem spotkania ekspertów ochrony ludności BALTinnoSEC.

27 stycznia 2023 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbyło się pierwsze bałtyckie forum innowacji bezpieczeństwa cywilnego w ramach Rady Państw Morza Bałtyckiego i Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego.

W wydarzeniu uczestniczyli eksperci ochrony ludności z Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Szwecji, Polski i Ukrainy. Byli to przedstawiciele instytucji publicznych (służb ratowniczych, agencji zarządzania kryzysowego), firm technologicznych, instytucji naukowych oraz organizacji pozarządowych. Uczestnikiem spotkania było również Obserwatorium Bezpieczeństwa.

Wiodącymi tematami spotkania były wyzwania dotyczące komunikacji kryzysowej oraz zarządzanie informacją przy wykorzystaniu technologii. Wszystkie wystąpienia prelegentów oraz prowadzone debaty umiejscowione zostały w aktualnych warunkach bezpieczeństwa i odnosiły się przede wszystkim do doświadczeń wynikających z wojny w Ukrainie.

Zgromadzeni uczestnicy mogli między innymi wysłuchać wystąpień przedstawicieli Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, którzy to podzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi prowadzenia działań ratowniczych w czasie wojny, prowadzenia komunikacji do zagrożonej ludności, edukacji ludności w kontekście zagrożeń CBRN oraz przeciwdziałania działaniom dezinformacyjnymi.

Swoimi doświadczeniami z niesienia pomocy poszkodowanym i uciekającym przed wojną podzieli się także przedstawiciele polskich urzędów, służb ratowniczych oraz wolontariusze.

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Rady Państw Morza Bałtyckiego w obszarze bezpieczeństwa na stronie internetowej The Council of the Baltic Sea States.

Najnowsze newsy

15 listopada, 2023
Obserwatorium Bezpieczeństwa partnerem II edycji konferencji i wystawy IDE-Świat Pomiarów, Kielce 23-24.11.2023 r.
2 października, 2023
SHIELD4CROWD to europejski projekt dotyczący europejskich zamówień przedkomercyjnych i innowacji technicznych w celu ochrony przestrzeni publicznych.
1 października, 2023
Konferencja pn. "Bezpieczeństwo pożarowe obiektów zabytkowych oraz zbiorów muzealnych, bibliotecznych, archiwalnych" odbyła się w dniu 27 września 2023 r. w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.