Obserwatorium Bezpieczeństwa współautorem projektu „Pomorskie na lekkim gazie”

Udostępnij:
Tytuł raportu
Obserwatorium Bezpieczeństwa uczestniczyło w opracowaniu raportu „Pomorskie na lekkim gazie – kierunki i scenariusze rozwoju gospodarki wodorowej do 2030 z perspektywą do 2040”.

Raport wykonała firma badawcza 4CF The Futures Literacy Company na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Dotyczy on kluczowych aspektów rozwoju gospodarki wodorowej województwa do roku 2040. Raport zawiera nie tylko diagnozę stanu obecnej sytuacji, ale także wizję przyszłości przedstawioną w scenariuszach rozwoju gospodarki wodorowej na Pomorzu. Pomorze jest rejonem z dogodnymi uwarunkowaniami środowiskowymi i realizuje już przedsięwzięcia wodorowe, a dzięki skutecznej strategii może lepiej wykorzystać posiadane atuty.

Nasz udział w projekcie dotyczył spraw bezpieczeństwa przechowywania, dystrybucji i transportu wodoru oraz bezpieczeństwa instalacji wodorowych.

Raport można pobrać ze strony 4CF The Futures Literacy Company.

Najnowsze newsy

19 kwietnia, 2024
Zapraszamy na konferencję organizowaną przez nas podczas Międzynarodowych Targów Polsecure, które odbędą się od 23 do 25 kwietnia w Kielcach.
9 kwietnia, 2024
Zachęcamy Państwa do udziału w III Międzynarodowych Targach POLSECURE.
13 marca 2024 r. w Warszawie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Kongresie Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej Odporność 2024.