Droniada Tech by Politechnika Śląska – konferencja w dniach 3–4 czerwca 2024 r.

Udostępnij:
Cztery zdjęcia na białym tle obok siebie. Na pierwszym od lewej zielony autobus z czarnymi szybami. Na drugim samolot w powietrzu. Na trzecim statek na morzu. Na czwartym przód pociągu. Nad zdjęciami niebieski prostokąt z białym napisem: Zrobotyzowana mobilność. Pod zdjęciami na białym tle czarny napis: Wyzwania ekonomiczne, techniczne i społeczne.
Zapraszamy na konferencję Droniada Tech by Politechnika Śląska o transporcie autonomicznym.

W ramach trwającego pierwszego w Polsce foresightu online dla sektora BSP: Monitoring – Inspekcja – Ochrona organizowanego przez Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa odbędzie się w dniach 3–4 czerwca 2024 r. konferencja –> Droniada Tech by Politechnika Śląska.

Droniada Tech by Politechnika Śląska

Konferencja poprzedzona została czterema debatami. Pierwsza odbyła się w lutym i dotyczyła  autonomicznego transportu szynowego. Druga związana była z transportem drogowym i również miała miejsce w lutym. W kwietniu odbyła się trzecia debata i odnosiła się do  transportu morskiego i dronów morskich. W maju odbędzie się ostatnia, czwarta debata, na której prelegenci (w tym ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski) przedstawiać będą kierunki rozwoju transportu dronowego.  Wspomnieliśmy już o tej debacie we wpisie –> tutaj.

Tematyka Droniada Tech by Politechnika Śląska

Tematyka konferencji będzie obejmowała wyzwania społeczne, ekonomiczne oraz techniczne zrobotyzowanej mobilności drogowej, kolejowej, morskiej i powietrznej.

 Wśród tematów będą między innymi:

  • za i przeciw robotyzacji transportu,
  • jaki wpływ na transport będzie mieć sztuczna inteligencja,
  • poziom gotowości technologicznej transportu autonomicznego.

Szczegółowy program Droniada Tech

Szczegóły konferencji zawiera –> program dostępny na stronie wydarzenia.

Termin

3–4 czerwca 2024 r.

Miejsce

Stadion Śląski w Chorzowie –> Centrum Konferencyjno-Biznesowe, sala nr 7

Rejestracja

Na konferencję można rejestrować się przez –> formularz na stronie wydarzenia lub za pomocą przycisku poniżej.

Najnowsze newsy

10 lipca, 2024
Od 27 do 29 września w Przasnyszu odbędzie się projekt naukowo-badawczy Droniada OBlot. W charakterze mentora weźmie w nim udział ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski.
8 lipca, 2024
 „Nowoczesne technologie w ochronie ludności – przegląd rozwiązań”  to temat wystąpienia naszego eksperta Sergiusza Parszowskiego na Ogólnokrajowej Konferencji Naukowej.
Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski po raz kolejny był gościem TVP3 Kielce. Tym razem rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa podróży zagranicznych.