Droniada Tech by Politechnika Śląska – konferencja w dniach 3–4 czerwca 2024 r.

Udostępnij:
Cztery zdjęcia na białym tle obok siebie. Na pierwszym od lewej zielony autobus z czarnymi szybami. Na drugim samolot w powietrzu. Na trzecim statek na morzu. Na czwartym przód pociągu. Nad zdjęciami niebieski prostokąt z białym napisem: Zrobotyzowana mobilność. Pod zdjęciami na białym tle czarny napis: Wyzwania ekonomiczne, techniczne i społeczne.
Zapraszamy na konferencję Droniada Tech by Politechnika Śląska o transporcie autonomicznym.

W ramach trwającego pierwszego w Polsce foresightu online dla sektora BSP: Monitoring – Inspekcja – Ochrona organizowanego przez Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa odbędzie się w dniach 3–4 czerwca 2024 r. konferencja –> Droniada Tech by Politechnika Śląska.

Droniada Tech by Politechnika Śląska

Konferencja poprzedzona została czterema debatami. Pierwsza odbyła się w lutym i dotyczyła  autonomicznego transportu szynowego. Druga związana była z transportem drogowym i również miała miejsce w lutym. W kwietniu odbyła się trzecia debata i odnosiła się do  transportu morskiego i dronów morskich. W maju odbędzie się ostatnia, czwarta debata, na której prelegenci (w tym ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski) przedstawiać będą kierunki rozwoju transportu dronowego.  Wspomnieliśmy już o tej debacie we wpisie –> tutaj.

Tematyka Droniada Tech by Politechnika Śląska

Tematyka konferencji będzie obejmowała wyzwania społeczne, ekonomiczne oraz techniczne zrobotyzowanej mobilności drogowej, kolejowej, morskiej i powietrznej.

 Wśród tematów będą między innymi:

  • za i przeciw robotyzacji transportu,
  • jaki wpływ na transport będzie mieć sztuczna inteligencja,
  • poziom gotowości technologicznej transportu autonomicznego.

Szczegółowy program Droniada Tech

Szczegóły konferencji zawiera –> program dostępny na stronie wydarzenia.

Termin

3–4 czerwca 2024 r.

Miejsce

Stadion Śląski w Chorzowie –> Centrum Konferencyjno-Biznesowe, sala nr 7

Rejestracja

Na konferencję można rejestrować się przez –> formularz na stronie wydarzenia lub za pomocą przycisku poniżej.

Najnowsze newsy

17 maja, 2024
Z przyjemnością informujemy, że Obserwatorium Bezpieczeństwa objęło patronat nad I Warsztatami Techniki Schronowej Schrontech'24.
13 maja, 2024
Serdecznie zapraszamy na kolejne wystąpienie Sergiusza Parszowskiego w charakterze prelegenta na Droniadzie Future Forum.
29 kwietnia, 2024
Nasz ekspert Sergiusz Parszowski na współorganizowanej przez nas konferencji Polsecure.