Czy leci z nami pilot? (ZAPOWIEDŹ)

Udostępnij:
Zapraszamy do udziału w otwartej debacie „Czy leci z nami pilot?”, która odbędzie się w dniu 15 marca 2023 r. w godz. 14:00 – 15:30 w Auli Głównej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

[Materiał organizatora]

Porozmawiajmy o technologiach autonomicznych, rakietowych i potrzebnych kwalifikacjach. Czy leci z nami pilot? Przedstawimy to z perspektywy Politechniki Świętokrzyskiej i Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Zapraszamy!

Wojna w Ukrainie dowiodła znaczenia technologii autonomicznych (dronów!), rakietowych i AI. Na jakie kompetencje miękkie i twarde należy obecnie kłaść nacisk w procesie nauczania? Które technologie wymagają zmiany podejścia w nabywaniu kompetencji? W jaką stronę powinny pójść badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe w zakresie technologii rakietowych i systemów autonomicznych? I jak kształcić kadrę pod kątem takich projektów?

Agenda, start godz. 14:00

  • Wprowadzenie do debaty (5 minut)
  • Prezentacja dokonań Politechniki Świętokrzyskiej w zakresie technologii robotycznych, szerzej autonomicznych (10 minut)
  • Technologie rakietowe i systemy bezzałogowe w pracach Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Wyzwania związane z rynkiem pracy (10 minut).
  • Debata z udziałem JM Rektora Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr. hab. inż. Zbigniewa Koruby i dr. inż. Pawła Stężyckiego, dyrektora Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa (45 minut). Prowadzenie: Sławomir Kosieliński, prezes zarządu Fundacji Instytut Mikromakro
  • Sesja Q & A (30 – 40 minut)

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej organizatora.

Najnowsze newsy

15 listopada, 2023
Obserwatorium Bezpieczeństwa partnerem II edycji konferencji i wystawy IDE-Świat Pomiarów, Kielce 23-24.11.2023 r.
2 października, 2023
SHIELD4CROWD to europejski projekt dotyczący europejskich zamówień przedkomercyjnych i innowacji technicznych w celu ochrony przestrzeni publicznych.
1 października, 2023
Konferencja pn. "Bezpieczeństwo pożarowe obiektów zabytkowych oraz zbiorów muzealnych, bibliotecznych, archiwalnych" odbyła się w dniu 27 września 2023 r. w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.