Czy leci z nami pilot? (ZAPOWIEDŹ)

Udostępnij:
Zapraszamy do udziału w otwartej debacie „Czy leci z nami pilot?”, która odbędzie się w dniu 15 marca 2023 r. w godz. 14:00 – 15:30 w Auli Głównej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

[Materiał organizatora]

Porozmawiajmy o technologiach autonomicznych, rakietowych i potrzebnych kwalifikacjach. Czy leci z nami pilot? Przedstawimy to z perspektywy Politechniki Świętokrzyskiej i Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Zapraszamy!

Wojna w Ukrainie dowiodła znaczenia technologii autonomicznych (dronów!), rakietowych i AI. Na jakie kompetencje miękkie i twarde należy obecnie kłaść nacisk w procesie nauczania? Które technologie wymagają zmiany podejścia w nabywaniu kompetencji? W jaką stronę powinny pójść badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe w zakresie technologii rakietowych i systemów autonomicznych? I jak kształcić kadrę pod kątem takich projektów?

Agenda, start godz. 14:00

  • Wprowadzenie do debaty (5 minut).
  • Prezentacja dokonań Politechniki Świętokrzyskiej w zakresie technologii robotycznych, szerzej autonomicznych (10 minut).
  • Technologie rakietowe i systemy bezzałogowe w pracach Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Wyzwania związane z rynkiem pracy (10 minut).
  • Debata z udziałem JM Rektora Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr. hab. inż. Zbigniewa Koruby i dr. inż. Pawła Stężyckiego, dyrektora Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa (45 minut). Prowadzenie: Sławomir Kosieliński, prezes zarządu Fundacji Instytut Mikromakro.
  • Sesja Q & A (30 – 40 minut).

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej organizatora.

Najnowsze newsy

10 czerwca, 2026
Jako Obserwatorium Bezpieczeństwa i aktywny uczestnik projektu SHIELD PCP, zachęcamy wszystkie zainteresowane podmioty do udziału w nadchodzącym webinarze nt. procedury składania ofert w ramach najnowszego przetargu (Call for Tenders)
4 czerwca, 2026
W dniach 25–26 maja 2026 roku Centrum Wystawienniczo-Kongresowe ZEN.COM Expo w Rzeszowie-Jasionce stało się miejscem debaty poświęconej przyszłości nowoczesnych miast podczas Smart City Forum. Obserwatorium Bezpieczeństwa było patronem honorowym tego wydarzenia.
24 maja, 2026
Obserwatorium Bezpieczeństwa zostało partnerem II Kongresu “Miasta dla Suwerenności Żywnościowej” odbywającego się w Krakowie.