[Materiał organizatora]
Porozmawiajmy o technologiach autonomicznych, rakietowych i potrzebnych kwalifikacjach. Czy leci z nami pilot? Przedstawimy to z perspektywy Politechniki Świętokrzyskiej i Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Zapraszamy!
Wojna w Ukrainie dowiodła znaczenia technologii autonomicznych (dronów!), rakietowych i AI. Na jakie kompetencje miękkie i twarde należy obecnie kłaść nacisk w procesie nauczania? Które technologie wymagają zmiany podejścia w nabywaniu kompetencji? W jaką stronę powinny pójść badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe w zakresie technologii rakietowych i systemów autonomicznych? I jak kształcić kadrę pod kątem takich projektów?
Agenda, start godz. 14:00
- Wprowadzenie do debaty (5 minut).
- Prezentacja dokonań Politechniki Świętokrzyskiej w zakresie technologii robotycznych, szerzej autonomicznych (10 minut).
- Technologie rakietowe i systemy bezzałogowe w pracach Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Wyzwania związane z rynkiem pracy (10 minut).
- Debata z udziałem JM Rektora Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr. hab. inż. Zbigniewa Koruby i dr. inż. Pawła Stężyckiego, dyrektora Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa (45 minut). Prowadzenie: Sławomir Kosieliński, prezes zarządu Fundacji Instytut Mikromakro.
- Sesja Q & A (30 – 40 minut).
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej organizatora.