W kwietniu przedstawiciel naszego think tanku uczestniczył w konferencji dotyczącej nowoczesnych technologii wykorzystywanych dla zapewnienia bezpieczeństwa.
W dniach 10–11 kwietnia 2025 roku przedstawiciele Obserwatorium Bezpieczeństwa uczestniczyli w dwudniowej konferencji dotyczącej bezpieczeństwa i sprawności transportu.
Komentarz dotyczył dobrowolnych szkoleń wojskowych zapowiadanych przez rząd.
Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Krzysztof Chudy o powodzi 2024: „W najgorszym wariancie za rok może się powtórzyć to, co było” w Rozmowie Dnia Radia Wrocław.
W dniach 2–3 kwietnia 2025 roku w Poznaniu odbył się II Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON zorganizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz grupę MTP.
Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa hydrogeolog dr Krzysztof Chudy udzielił wywiadu dla TVP3 Wrocław.
Tak jak w zeszłym roku, tak i w bieżącym mamy przyjemność być partnerem konferencji Schrontech 25.
31 marca w Kielcach odbędzie się spotkanie sieciujące NGO działających w zakresie bezpieczeństwa.
28 marca 2025 odbędzie się konferencja naukowa pt. „Odporność miast na kryzysy i zagrożenia. Bezpieczeństwo. Polityki publiczne. Edukacja”.
13 marca 2025 roku w Warszawie odbył się I Kongres Obrony Cywilnej (KOC 2025), który stanowił odpowiedź na trwające prace nad wdrożeniem postanowień nowej ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej.
„Razem możemy więcej” – taka myśl przewodnia towarzyszyła wyjątkowej konferencji „Okiem Hydrogeologa – Wrocławscy Liderzy Powodziowi 2024”, której partnerem było Obserwatorium Bezpieczeństwa.
Z inicjatywy Stowarzyszenia Instytut Budownictwa Ochronnego i we współpracy z Obserwatorium Bezpieczeństwa wprowadzono zmiany w statusie Komitetu Technicznego 306.
4 marca dołączyliśmy do Grupy Roboczej ds. Zarządzania Kryzysowego Sieci Mapuj Pomoc.
Z przyjemnością informujemy, że ekspert naszego think tanku będzie uczestnikiem wydarzenia dotyczącego najnowszych innowacji w zakresie ochrony przestrzeni publicznej.
Z przyjemnością informujemy, że dołączyliśmy do Sieci Mapuj Pomoc.
14 stycznia 2025 roku odbyło się pierwsze spotkanie Sieci Mapuj Pomoc.
Z przyjemnością informujemy, że objęliśmy patronatem honorowym konferencję „Okiem Hydrogeologa – Wrocławscy Liderzy Powodziowi 2024” organizowaną przez Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej.
Z przyjemnością informujemy, że jesteśmy partnerami Counter UAS Summit 2025.
Przedstawiciele Obserwatorium Bezpieczeństwa mieli przyjemność uczestniczyć 21 stycznia w warsztatach nt. „Roli planowania przestrzennego w budowaniu rezyliencji, obronności i bezpieczeństwa Polski”, które przeprowadził Instytut Rozwoju Miast i Regionów.
Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się już dziś. Darmowy przegląd informacji co tydzień na Twojej skrzynce.
11 grudnia 2024 r. został powołany nowy komitet techniczny – KT 340 ds. Inteligentnego i Zrównoważonego Rozwoju Miast i Społeczności.
27 listopada 2024 roku w Krakowie odbył się I Ogólnopolski Kongres „System Obrony Rzeczypospolitej. Bezpieczna Polska i Obywatele”, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć.
Z przyjemnością informujemy, że nasz ekspert został wybrany do pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego ZMP.
W dniach od 5 do 7 listopada przedstawiciele naszego think tanku uczestniczyli w Smart City World Congress (SCEWC), który odbył się w Barcelonie (wspominaliśmy o nim w poście „Smart City World Congress w Barcelonie 5–7 listopada 2024” ).
Na odbywającym się w dniach od 5 do 7 listopada w Barcelonie Smart City World Congress (SCEWC) mieliśmy okazję porozmawiać z innymi uczestnikami i wystawcami.
Misja
Kontakt
Działania
Publikacje
Współpracuj z nami!
Newsletter
Cotygodniowy Biuletyn Informacyjny o bezpieczeństwie miast, samorządów i instytucji publicznych.