Akademickie Radio Luz przeprowadziło wywiad z naszym ekspertem dr. Krzysztofem Chudym o projekcie: Przygotować się (nie tylko) na wielką wodę.
Wywiad przeprowadzony przez Aurelię Serdiukow i Agatę Stankowską w audycji „Pełna Kultura” pokazuje, że bezpieczeństwo to nie tylko infrastruktura i procedury – to także świadomość społeczna i gotowość do działania; to współpraca z mieszkańcami, bo to właśnie oni są pierwszą linią obrony w sytuacjach kryzysowych.
Z wywiadu można się dowiedzieć m.in.:
- jaki wpływ na powstanie projektu miała powódź, której doświadczył we wrześniu zeszłego roku Wrocław;
- jak zaczęła się i wyglądała w trakcie tej powodzi współpraca hydrogeologa Krzysztofa Chudego i specjalisty od zarządzania kryzysowego Łukasza Stępnia;
- jak istotna jest komunikacja w sytuacjach kryzysowych i jak wiele od niej zależy;
- jak ważna jest integracja i wzajemne wsparcie, gdy dochodzi do sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu;
- jak wyciągać wnioski z pomyłek i przekuwać je w lepsze i bardziej świadome działanie;
- jak narodził się pomysł przeprowadzenia warsztatów i jaki ma w tym swój udział Obserwatorium Bezpieczeństwa, Politechnika Wrocławska i gmina Wrocław;
- jak wyglądała realizacja warsztatów zorganizowanych w ramach projektu i w jaki sposób udział w warsztatach przygotowuje do zagrożeń.
Zachęcamy do wysłuchania całego wywiadu. Nagranie jest dostępne pod linkiem: Radio Luz: Czy Wrocław jest gotowy na kolejny kryzys?
Projekt dofinansowany ze środków gminy Wrocław.
