Wymagania dotyczące systemów śledzenia ofiar podczas misji poszukiwawczych i ratowniczych

Udostępnij:
Obserwatorium Bezpieczeństwa uczestniczy w opiniowaniu projektu dokumentu określającego wymagania dla systemów śledzenia ofiar podczas misji poszukiwawczych i ratowniczych.

Przygotowywany w ramach CENELEC dokument nosi nazwę „CWA Requirements for acquiring digital information from victims during Search and Rescue operations”.
Zawiera on wymagania dotyczące:

  • pozyskiwania i przetwarzania w postaci cyfrowej informacji o ofiarach podczas operacji poszukiwawczych i ratowniczych;
  • przeprowadzania selekcji poszkodowanych tzw. triage’u przy wykorzystaniu cyfrowych systemów podczas misji poszukiwawczych i ratowniczych.

Dokument kierowany jest przede wszystkim do twórców i producentów urządzeń i systemów wykorzystywanych podczas operacji poszukiwawczych i ratowniczych.

Beneficjentami wprowadzenia wytycznych będą także wszystkie osoby bezpośrednio udzielające pomocy poszkodowanym.

Aktualna wersja projektu dokumentu dostępna jest na stronie internetowej CENELEC.

Obserwatorium Bezpieczeństwa jest członkiem Komitetu Technicznego nr 306 ds. Bezpieczeństwa Powszechnego i Ochrony Ludności działającego przy Polskim Komitecie Organizacyjnym.

Najnowsze newsy

15 listopada, 2023
Obserwatorium Bezpieczeństwa partnerem II edycji konferencji i wystawy IDE-Świat Pomiarów, Kielce 23-24.11.2023 r.
2 października, 2023
SHIELD4CROWD to europejski projekt dotyczący europejskich zamówień przedkomercyjnych i innowacji technicznych w celu ochrony przestrzeni publicznych.
1 października, 2023
Konferencja pn. "Bezpieczeństwo pożarowe obiektów zabytkowych oraz zbiorów muzealnych, bibliotecznych, archiwalnych" odbyła się w dniu 27 września 2023 r. w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.