Wymagania dotyczące systemów śledzenia ofiar podczas misji poszukiwawczych i ratowniczych

Udostępnij:
Obserwatorium Bezpieczeństwa uczestniczy w opiniowaniu projektu dokumentu określającego wymagania dla systemów śledzenia ofiar podczas misji poszukiwawczych i ratowniczych.

Przygotowywany w ramach CENELEC dokument nosi nazwę „CWA Requirements for acquiring digital information from victims during Search and Rescue operations”.
Zawiera on wymagania dotyczące:

  • pozyskiwania i przetwarzania w postaci cyfrowej informacji o ofiarach podczas operacji poszukiwawczych i ratowniczych;
  • przeprowadzania selekcji poszkodowanych – tzw. triage’u – przy wykorzystaniu cyfrowych systemów podczas misji poszukiwawczych i ratowniczych.

Dokument kierowany jest przede wszystkim do twórców i producentów urządzeń i systemów wykorzystywanych podczas operacji poszukiwawczych i ratowniczych.

Beneficjentami wprowadzenia wytycznych będą także wszystkie osoby bezpośrednio udzielające pomocy poszkodowanym.

Aktualna wersja projektu dokumentu dostępna jest na stronie internetowej CENELEC.

Obserwatorium Bezpieczeństwa jest członkiem Komitetu Technicznego nr 306 ds. Bezpieczeństwa Powszechnego i Ochrony Ludności działającego przy Polskim Komitecie Organizacyjnym.

Najnowsze newsy

19 kwietnia, 2024
Zapraszamy na konferencję organizowaną przez nas podczas Międzynarodowych Targów Polsecure, które odbędą się od 23 do 25 kwietnia w Kielcach.
9 kwietnia, 2024
Zachęcamy Państwa do udziału w III Międzynarodowych Targach POLSECURE.
13 marca 2024 r. w Warszawie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Kongresie Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej Odporność 2024.