Szkolenie operatorów miejskiego systemu monitoringu wizyjnego w Przemyślu

Udostępnij:
Szkolenie operatorów miejskiego systemu monitoringu wizyjnego w Przemyślu
W dniach 24-25 listopada 2022 r. przeprowadziliśmy szkolenie skierowane do operatorów miejskiego systemu monitoringu wizyjnego w Przemyślu.

W dniach 24-25 listopada 2022 r. przeprowadziliśmy szkolenie skierowane do operatorów miejskiego systemu monitoringu wizyjnego w Przemyślu. Uczestniczyło w nim 12 funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Przemyślu, którzy realizują zadania związane z monitorowaniem przestrzeni miejskiej.

Szkolenie o wymiarze teoretycznym i praktycznym dostarczyło cennej wiedzy z zakresu technik obserwacji, a także analiz prawnych związanych z wykorzystywaniem monitoringu miejskiego. Podczas szkolenia zastosowane zostały zarówno metody podające (prezentacja, demonstracja, pokaz), jak również szereg metod aktywizujących uczestników (analiza przypadków, dyskusja moderowana, ćwiczenia indywidualne i zespołowe). W trakcie szkolenia wykorzystano również materiały fotograficzne i filmowe  prezentujące prawdziwe zdarzenia zarejestrowane przez kamery systemów dozoru wizyjnego.

Szkolenie zostało przeprowadzone w związku z realizowanym przez Miasto Przemyśl projektem pod nazwą: „Safe City bezpieczne miasto Przemyśl – jako element koncepcji Smart City”. Jego celem było zbudowanie Inteligentnego Monitoringu Miejskiego (IMM), połączonego z systemem oświetlenia miejskiego wyposażonego w mechanizm rozdysponowania danych po różnych służbach publicznych.

Więcej na temat projektu można przeczytać tutaj.

foto: https://smart.przemysl.eu

Najnowsze newsy

15 listopada, 2023
Obserwatorium Bezpieczeństwa partnerem II edycji konferencji i wystawy IDE-Świat Pomiarów, Kielce 23-24.11.2023 r.
2 października, 2023
SHIELD4CROWD to europejski projekt dotyczący europejskich zamówień przedkomercyjnych i innowacji technicznych w celu ochrony przestrzeni publicznych.
1 października, 2023
Konferencja pn. "Bezpieczeństwo pożarowe obiektów zabytkowych oraz zbiorów muzealnych, bibliotecznych, archiwalnych" odbyła się w dniu 27 września 2023 r. w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.