Szkolenie operatorów miejskiego systemu monitoringu wizyjnego w Przemyślu

Udostępnij:
W dniach 24-25 listopada 2022 r. przeprowadziliśmy szkolenie skierowane do operatorów miejskiego systemu monitoringu wizyjnego w Przemyślu.

W dniach 24–25 listopada 2022 r. przeprowadziliśmy szkolenie skierowane do operatorów miejskiego systemu monitoringu wizyjnego w Przemyślu. Uczestniczyło w nim 12 funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Przemyślu, którzy realizują zadania związane z monitorowaniem przestrzeni miejskiej.

Szkolenie o wymiarze teoretycznym i praktycznym dostarczyło cennej wiedzy z zakresu technik obserwacji, a także analiz prawnych związanych z wykorzystywaniem monitoringu miejskiego. Podczas szkolenia zastosowane zostały zarówno metody podające (prezentacja, demonstracja, pokaz), jak również szereg metod aktywizujących uczestników (analiza przypadków, dyskusja moderowana, ćwiczenia indywidualne i zespołowe). W trakcie szkolenia wykorzystano również materiały fotograficzne i filmowe  prezentujące prawdziwe zdarzenia zarejestrowane przez kamery systemów dozoru wizyjnego.

Szkolenie zostało przeprowadzone w związku z realizowanym przez miasto Przemyśl projektem pod nazwą: „Safe City bezpieczne miasto Przemyśl – jako element koncepcji Smart City”. Jego celem było zbudowanie Inteligentnego Monitoringu Miejskiego (IMM) połączonego z systemem oświetlenia miejskiego wyposażonego w mechanizm rozdysponowania danych po różnych służbach publicznych.

Więcej na temat projektu można przeczytać tutaj.

foto: https://smart.przemysl.eu

Najnowsze newsy

19 kwietnia, 2024
Zapraszamy na konferencję organizowaną przez nas podczas Międzynarodowych Targów Polsecure, które odbędą się od 23 do 25 kwietnia w Kielcach.
9 kwietnia, 2024
Zachęcamy Państwa do udziału w III Międzynarodowych Targach POLSECURE.
13 marca 2024 r. w Warszawie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Kongresie Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej Odporność 2024.