Szkolenia dotyczące procesu stanowienia prawa

Udostępnij:
Plansza promująca projekt. Rządowe Centrum Legislacji realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Szkolenia i podręczniki dla legislatorów oraz dla organizacji pozarządowych i partnerów społecznych”
Obserwatorium Bezpieczeństwa zostało zakwalifikowane do udziału w projekcie szkoleniowym dotyczącym procesu stanowienia prawa i realizowanym przez Rządowe Centrum Legislacji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2012–2020 (PO WER).

Celem ogólnym projektu pn. „Szkolenia i podręczniki dla legislatorów oraz dla organizacji pozarządowych i partnerów społecznych” jest poprawa jakości stanowionego prawa oraz usług publicznych świadczonych przez urzędy, a także podniesienie kompetencji przedstawicieli organizacji pozarządowych i partnerów społecznych mających wpływ na jakość stanowionego prawa.

Dzięki uczestnictwie w projekcie nabędziemy wiedzę i umiejętności przydatne w procesie stanowienia prawa zarówno na etapie konsultacji społecznych, jak i udziału w pracach komisji sejmowych i senackich, ale także przy składaniu projektów obywatelskich oraz petycji. W ramach projektu uczestniczymy w trzech szkoleniach trwających pod dwa dni każdy, podzielonych na następujące zagadnienia tematyczne:

  • rządowy proces legislacyjny, z uwzględnieniem zasad udziału w konsultacjach społecznych;
  • parlamentarny proces legislacyjny i zasady lobbingu;
  • warsztaty legislacyjne obejmujące zasady techniki prawodawczej oraz dobre praktyki legislacyjne.

Szkolenie prowadzone są przez doświadczonych legislatorów pracujących na co dzień w Rządowym Centrum Legislacyjnym.

Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.

Najnowsze newsy

27 marca, 2025
Tak jak w zeszłym roku, tak i w bieżącym mamy przyjemność być partnerem konferencji Schrontech 25.
25 marca, 2025
31 marca w Kielcach odbędzie się spotkanie sieciujące NGO działających w zakresie bezpieczeństwa.
24 marca, 2025
28 marca 2025 odbędzie się konferencja naukowa pt. „Odporność miast na kryzysy i zagrożenia. Bezpieczeństwo. Polityki publiczne. Edukacja”.