Sergiusz Parszowski członkiem Komitetu Organizacyjnego Droniada 2024

Udostępnij:
Plakat Droniada Challenge 2024
Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski został członkiem Komitetu Organizacyjnego Droniada Challenge 2024 (pełna lista na stronie: https://droniada.eu/komitet-organizacyjny/).

Ten konkurs technologiczny organizowany jest od roku 2014 w formule multidyscyplinarnych zawodów. Zawodom towarzyszą konferencje, warsztaty oraz pokazy dronowe. Droniada 2024 to wydarzenie, które skupi się na dronach jako latających robotach, teleinformatyce oraz systemach analizy informacji. Jak w poprzednich edycjach będzie propagować również przetwarzanie w chmurze, uczenie maszynowe wspomagane elementami sztucznej inteligencji oraz będzie kłaść nacisk na połączenie detekcji zmian z mechanizmem precyzyjnego zrzutu.

Uczestnicy Droniada Challenge będą mogli wybierać wśród trzech konkurencji w trybie automatycznym (cyfrowym) oraz jedną konkurencję specjalną w trybie manualnym (analogowym). Zespoły biorące udział w konkurencjach cyfrowych będą musiały przystąpić do konkurencji „Demo systemu”. Zespoły  konkurencji analogowej natomiast będą musiały przejść sprawdzian podstawowych umiejętności obsługi BSP. 

Udział w wydarzeniu mogą wziąć uczelnie, instytucje badawczo-rozwojowe, firmy z kręgu technologii przemysłu 4.0  oraz innowatorzy. 

Droniada Challenge 2024 odbędzie się w dniach 39 czerwca na Polach Marsowych w Parku Śląskim w Chorzowie. W ramach Droniady Challenge 2024 odbędzie się konferencja Droniada Tech by Politechnika Śląska w dniach 4–5 czerwca w Parku Śląskim w Chorzowie. Konferencję poprzedzi cykl czterech eksperckich debat, które będą poświęcone wybranym sektorom. Agenda konferencji dostępna jest na stronie: https://droniada.eu/droniada-tech-by-politechnika-slaska-agenda-konferencji/. 

Ponadto odbędzie się Wystawa Droniada Expo i Strefa GovTech, na której zaprezentowane zostaną drony, roboty, systemy zrobotyzowanego transportu.

Najnowsze newsy

Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski był gościem TVP3 Kielce. Rozmowa dotyczyła oszustw telefonicznych i internetowych.
20 maja, 2024
W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach SHIELD4CROWD Project.
17 maja, 2024
Z przyjemnością informujemy, że Obserwatorium Bezpieczeństwa objęło patronat nad I Warsztatami Techniki Schronowej Schrontech'24.