Obserwatorium Bezpieczeństwa na kongresie CyberTrust 2023 we Wrocławiu

Udostępnij:
Slajd z napisem CyberTrust 2023, data i miejsce wydarzenia.
Instytucje publiczne, uczelnie wyższe i biznes – przedstawiciele tych obszarów mieli okazję spotkać się 28 i 29 listopada na Politechnice Wrocławskiej, aby podyskutować o cyberbezpieczeństwie. Byliśmy i my!

Kongres CyberTrust 2023 był pierwszym tego typu wydarzeniem we Wrocławiu. Celem organizatorów było stworzenie platformy do wymiany doświadczeń pomiędzy wszystkimi osobami zainteresowanymi cyberbezpieczeństwem. Od decydentów po stronie rządowej, przez osoby związane zawodowo z obszarami cyberbezpieczeństwa, po studentów, którzy dopiero wkraczają w ten świat. Kongres był podzielony na sześć, niezależnych ścieżek tematycznych:

   • Wyzwania sektorowe
   • Ekosystem dla cyberbezpieczeństwa
   • Cybesecurity Reinvented
   • Cyber Wojny
   • Ścieżka techniczna
   • Warsztaty w laboratoriach.

   W ich ramach odbywały się nie tylko wykłady, ale również dyskusje w ramach paneli eksperckich. Na koniec pierwszego dnia odbyła się gra decyzyjna Cyber Twierdza. Uczestnicy kongresu mieli okazję sprawdzić się w symulacji kilku ataków cybernetycznych. Nad jakością merytorczną dbały takie organizacje, jak: NASK, CDeX oraz Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Organizatorami wydarzenia była Politechnika Wrocławska Centrum Innowacji i Biznesu PWr oraz stowarzyszenie ISSA Polska.

  Więcej informacji znajdziecie, Państwo, na stronie wydarzenia.

  Najnowsze newsy

  23 lutego, 2024
  Obserwatorium Bezpieczeństwa uczestniczyło w opracowaniu raportu „Pomorskie na lekkim gazie – kierunki i scenariusze rozwoju gospodarki wodorowej do 2030 z perspektywą do 2040”.
  20 lutego, 2024
  19 lutego 2024 r. ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa mjr Cezary Mecwaldowski został powołany na stanowisko Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.
  10 lutego, 2024
  Z przyjemnością informujemy, że Obserwatorium Bezpieczeństwa objęło patronatem medialnym projekt FireInspire, czyli inspirujące rozmowy strażaków.