Obserwatorium Bezpieczeństwa na kongresie CyberTrust 2023 we Wrocławiu

Udostępnij:
Slajd z napisem CyberTrust 2023, data i miejsce wydarzenia.
Instytucje publiczne, uczelnie wyższe i biznes – przedstawiciele tych obszarów mieli okazję spotkać się 28 i 29 listopada na Politechnice Wrocławskiej, aby podyskutować o cyberbezpieczeństwie. Byliśmy i my!

Kongres CyberTrust 2023 był pierwszym tego typu wydarzeniem we Wrocławiu. Celem organizatorów było stworzenie platformy do wymiany doświadczeń pomiędzy wszystkimi osobami zainteresowanymi cyberbezpieczeństwem. Od decydentów po stronie rządowej, przez osoby związane zawodowo z obszarami cyberbezpieczeństwa, po studentów, którzy dopiero wkraczają w ten świat. Kongres był podzielony na sześć, niezależnych ścieżek tematycznych:

   • Wyzwania sektorowe
   • Ekosystem dla cyberbezpieczeństwa
   • Cybesecurity Reinvented
   • Cyber Wojny
   • Ścieżka techniczna
   • Warsztaty w laboratoriach.

   W ich ramach odbywały się nie tylko wykłady, ale również dyskusje w ramach paneli eksperckich. Na koniec pierwszego dnia odbyła się gra decyzyjna Cyber Twierdza. Uczestnicy kongresu mieli okazję sprawdzić się w symulacji kilku ataków cybernetycznych. Nad jakością merytorczną dbały takie organizacje, jak: NASK, CDeX oraz Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Organizatorami wydarzenia była Politechnika Wrocławska Centrum Innowacji i Biznesu PWr oraz stowarzyszenie ISSA Polska.

  Więcej informacji znajdziecie, Państwo, na stronie wydarzenia.

  Najnowsze newsy

  10 lipca, 2024
  Od 27 do 29 września w Przasnyszu odbędzie się projekt naukowo-badawczy Droniada OBlot. W charakterze mentora weźmie w nim udział ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski.
  8 lipca, 2024
   „Nowoczesne technologie w ochronie ludności – przegląd rozwiązań”  to temat wystąpienia naszego eksperta Sergiusza Parszowskiego na Ogólnokrajowej Konferencji Naukowej.
  Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski po raz kolejny był gościem TVP3 Kielce. Tym razem rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa podróży zagranicznych.