Obserwatorium Bezpieczeństwa dołączyło do SAFE-CITIES Community!

Udostępnij:
Baner promujący projekt SAFE-CITIES
SAFE-CITIES Community to społeczność praktyków i ekspertów z obszaru ochrony miejsc publicznych będąca częścią europejskiego projektu SAFE-CITIES.

SAFE-CITIES (www.safe-cities.eu) to projekt mający na celu poprawę ochrony przestrzeni publicznej poprzez dostarczenie ram oceny bezpieczeństwa i podatności na zagrożenia, wspieranych przez interaktywną platformę. Narzędzie umożliwi symulację złożonych scenariuszy, z uwzględnieniem zachowań tłumu i różnych typów ataków w dowolnej przestrzeni w realistycznym wirtualnym środowisku 3D, a co za tym idzie, pozwoli na przeprowadzanie kompleksowych i dynamicznych ocen ryzyka i podatności badanych lokalizacji na zagrożenia.

Projekt finansowany jest przez Komisję Europejską, a w jego realizację zaangażowana jest Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zespół projektu poszukuje praktyków i ekspertów z obszaru ochrony miejsc publicznych w celu ich dołączenia do społeczności projektu pod nazwą „SAFE-CITIES Community”. Członkostwo w społeczności gwarantuje:

  • wczesny dostęp do tworzonych narzędzi,
  • informacje nt. postępów w pracach nad przygotowaniem ram oceny bezpieczeństwa i podatności na zagrożenia (SVA framework),
  • możliwość wzbogacenia posiadanej już wiedzy,
  • wymianę dobrych praktyk pomiędzy praktykami z krajów EU,
  • budowanie relacji na arenie europejskiej,
  • poszerzenie perspektywy na tematykę ochrony miejsc publicznych w Europie.

Aby dołączyć do „SAFE-CITIES Community” wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem tej strony: https://safe-cities.eu/

Z uwagi na międzynarodowy charakter projektu, wymagana jest podstawowa znajomość języka angielskiego. Więcej szczegółów znajduje się w ulotce pod tym linkiem: https://safe-cities.eu/wp-content/uploads/SAFE-CITIES-Community-Leaflet-1.pdf

Baner promujący projekt SAFE-CITIES

Najnowsze newsy

10 lipca, 2024
Od 27 do 29 września w Przasnyszu odbędzie się projekt naukowo-badawczy Droniada OBlot. W charakterze mentora weźmie w nim udział ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski.
8 lipca, 2024
 „Nowoczesne technologie w ochronie ludności – przegląd rozwiązań”  to temat wystąpienia naszego eksperta Sergiusza Parszowskiego na Ogólnokrajowej Konferencji Naukowej.
Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski po raz kolejny był gościem TVP3 Kielce. Tym razem rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa podróży zagranicznych.