Obserwatorium Bezpieczeństwa dołączyło do SAFE-CITIES Community!

Udostępnij:
Baner promujący projekt SAFE-CITIES
SAFE-CITIES Community to społeczność praktyków i ekspertów z obszaru ochrony miejsc publicznych będąca częścią europejskiego projektu SAFE-CITIES.

SAFE-CITIES (www.safe-cities.eu) to projekt mający na celu poprawę ochrony przestrzeni publicznej poprzez dostarczenie ram oceny bezpieczeństwa i podatności na zagrożenia, wspieranych przez interaktywną platformę. Narzędzie umożliwi symulację złożonych scenariuszy, z uwzględnieniem zachowań tłumu i różnych typów ataków w dowolnej przestrzeni w realistycznym wirtualnym środowisku 3D, a co za tym idzie, pozwoli na przeprowadzanie kompleksowych i dynamicznych ocen ryzyka i podatności badanych lokalizacji na zagrożenia.

Projekt finansowany jest przez Komisję Europejską, a w jego realizację zaangażowana jest Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zespół projektu poszukuje praktyków i ekspertów z obszaru ochrony miejsc publicznych w celu ich dołączenia do społeczności projektu pod nazwą „SAFE-CITIES Community”. Członkostwo w społeczności gwarantuje:

  • wczesny dostęp do tworzonych narzędzi,
  • informacje nt. postępów w pracach nad przygotowaniem ram oceny bezpieczeństwa i podatności na zagrożenia (SVA framework),
  • możliwość wzbogacenia posiadanej już wiedzy,
  • wymianę dobrych praktyk pomiędzy praktykami z krajów EU,
  • budowanie relacji na arenie europejskiej,
  • poszerzenie perspektywy na tematykę ochrony miejsc publicznych w Europie.

Aby dołączyć do „SAFE-CITIES Community” wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem tej strony: https://safe-cities.eu/

Z uwagi na międzynarodowy charakter projektu, wymagana jest podstawowa znajomość języka angielskiego. Więcej szczegółów znajduje się w ulotce pod tym linkiem: https://safe-cities.eu/wp-content/uploads/SAFE-CITIES-Community-Leaflet-1.pdf

Baner promujący projekt SAFE-CITIES

Najnowsze newsy

19 kwietnia, 2024
Zapraszamy na konferencję organizowaną przez nas podczas Międzynarodowych Targów Polsecure, które odbędą się od 23 do 25 kwietnia w Kielcach.
9 kwietnia, 2024
Zachęcamy Państwa do udziału w III Międzynarodowych Targach POLSECURE.
13 marca 2024 r. w Warszawie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Kongresie Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej Odporność 2024.