Obserwatorium Bezpieczeństwa dołączyło do SAFE-CITIES Community!

Udostępnij:
Baner promujący projekt SAFE-CITIES
SAFE-CITIES Community to społeczność praktyków i ekspertów z obszaru ochrony miejsc publicznych będąca częścią europejskiego projektu SAFE-CITIES.

SAFE-CITIES (www.safe-cities.eu) to projekt mający na celu poprawę ochrony przestrzeni publicznej poprzez dostarczenie ram oceny bezpieczeństwa i podatności na zagrożenia, wspieranych przez interaktywną platformę. Narzędzie umożliwi symulację złożonych scenariuszy, z uwzględnieniem zachowań tłumu i różnych typów ataków w dowolnej przestrzeni w realistycznym wirtualnym środowisku 3D, a co za tym idzie, pozwoli na przeprowadzanie kompleksowych i dynamicznych ocen ryzyka i podatności badanych lokalizacji na zagrożenia.

Projekt finansowany jest przez Komisję Europejską, a w jego realizację zaangażowana jest Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zespół projektu poszukuje praktyków i ekspertów z obszaru ochrony miejsc publicznych w celu ich dołączenia do społeczności projektu pod nazwą „SAFE-CITIES Community”. Członkostwo w społeczności gwarantuje:

  • wczesny dostęp do tworzonych narzędzi,
  • informacje nt. postępów w pracach nad przygotowaniem ram oceny bezpieczeństwa i podatności na zagrożenia (SVA framework),
  • możliwość wzbogacenia posiadanej już wiedzy,
  • wymianę dobrych praktyk pomiędzy praktykami z krajów EU,
  • budowanie relacji na arenie europejskiej,
  • poszerzenie perspektywy na tematykę ochrony miejsc publicznych w Europie.

Aby dołączyć do „SAFE-CITIES Community” wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem tej strony: https://safe-cities.eu/

Z uwagi na międzynarodowy charakter projektu, wymagana jest podstawowa znajomość języka angielskiego. Więcej szczegółów znajduje się w ulotce pod tym linkiem: https://safe-cities.eu/wp-content/uploads/SAFE-CITIES-Community-Leaflet-1.pdf

Baner promujący projekt SAFE-CITIES

Najnowsze newsy

15 listopada, 2023
Obserwatorium Bezpieczeństwa partnerem II edycji konferencji i wystawy IDE-Świat Pomiarów, Kielce 23-24.11.2023 r.
2 października, 2023
SHIELD4CROWD to europejski projekt dotyczący europejskich zamówień przedkomercyjnych i innowacji technicznych w celu ochrony przestrzeni publicznych.
1 października, 2023
Konferencja pn. "Bezpieczeństwo pożarowe obiektów zabytkowych oraz zbiorów muzealnych, bibliotecznych, archiwalnych" odbyła się w dniu 27 września 2023 r. w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.