Nowoczesne technologie w ochronie ludności  – przegląd rozwiązań 

Udostępnij:
Slajd wprowadzający do Ogólnokrajowej Konferencji Naukowej. W centralnej części na białym tle w kolorze jasnoniebieskim tytuł Konferencji: Wpływ rozwoju Nowych technologii na bezpieczeństwo państwa. W prawym górnym rogu logo Akademii sztuki Wojennej. Poniżej data 21.06.2024 r.
 „Nowoczesne technologie w ochronie ludności – przegląd rozwiązań”  to temat wystąpienia naszego eksperta Sergiusza Parszowskiego na Ogólnokrajowej Konferencji Naukowej.

21 czerwca 2014 r. odbyła się Ogólnokrajowa Konferencja Naukowa zatytułowana: Wpływ rozwoju nowych technologii na bezpieczeństwo państwa. Jednym z prelegentów był ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski, który wygłosił prelekcję pt. Nowoczesne technologie w ochronie ludności – przegląd rozwiązań.

Organizatorzy Konferencji

Konferencję zorganizowały Wydział Bezpieczeństwa Narodowego i Instytut Bezpieczeństwa Państwa.

Tematyka konferencji

Konferencja dotyczyła wpływu dynamicznego rozwoju nowych technologii na bezpieczeństwo. Zagadnienie rozpatrywano w dwóch aspektach:

  • bezpieczeństwa militarnego,
  • bezpieczeństwa niemilitarnego.

W trakcie konferencji między innymi:

  • omawiano główne kierunki rozwoju nowych technologii, szczególnie sztucznej inteligencji,
  • analizowano długoterminowe trendy w rozwoju nowych technologii,
  • analizowano nowe technologie pod kątem ich ewentualnego wykorzystania przez podmioty działające w sektorze bezpieczeństwa,
  • analizowano, w jakich sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu państwa  prawdopodobne jest wykorzystanie nowych technologii,
  • analizowano problemy wdrażania nowych technologii w kontekście ochrony praw i wolności obywatelskich.

Konferencja składała się z trzech paneli tematycznych:

  • Panel I dotyczył problemów i dylematów wykorzystania nowych technologii w obszarze niemilitarnym bezpieczeństwa Polski.
  • Panel II dotyczył problemów i dylematów wykorzystywania nowych technologii w  obszarze militarnym bezpieczeństwa Polski.
  • Panel III dotyczył problemów i dylematów wykorzystania nowych technologii w obszarze bezpieczeństwa Polski w opinii młodych naukowców.

Panele kończyły się debatą i podsumowaniem.

Najnowsze newsy

10 lipca, 2024
Od 27 do 29 września w Przasnyszu odbędzie się projekt naukowo-badawczy Droniada OBlot. W charakterze mentora weźmie w nim udział ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski.
Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski po raz kolejny był gościem TVP3 Kielce. Tym razem rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa podróży zagranicznych.
22 czerwca, 2024
Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się już dziś. Darmowy przegląd informacji co tydzień na Twojej skrzynce.