„Miasto Logicznie” – pierwszy polski podcast o smart city

Udostępnij:
„Miasto Logicznie” to pierwszy polski podcast o smartcity, w którym omawiane są wyzwania, przed jakimi stoją miasta oraz jak technologia może pomóc lub zaszkodzić w ich rozwoju.

Autorami podcastu są:

Szymon Ciupa – osoba z największym doświadczeniem w obszarze Smart City w Polsce, ekspert ds. danych miejskich i geoinformacji, doradca związku miast polskich ds. Smart City, dyrektor ds. rozwoju w Smart Factor.

Piotr Hołubowicz – prezes i założyciel Seedia, absolwent studiów Masters of Smart City Management w Barcelonie, nagrodzony na liście forbes 30 under 30.

Aleksander Orlowski – profesor Politechniki Gdańskiej, v-ce prezes Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej (NGO).

Jak zaznaczają sami autorzy, prowadzone przez nich rozmowy opierają się na różnych doświadczeniach, podejściach i koncepcjach, dzięki czemu przedstawiamy zróżnicowane perspektywy na temat przyszłości miast.

Wszystkie dotychczasowe odcinki można znaleźć na blogu Smart City Expert, który jest naszym partnerem, a także na portalu YouTube oraz na platformach podcastowych: Spotify, Google Podcast, Apple Podcast oraz Speaker.

Najnowsze newsy

17 maja, 2024
Z przyjemnością informujemy, że Obserwatorium Bezpieczeństwa objęło patronat nad I Warsztatami Techniki Schronowej Schrontech'24.
15 maja, 2024
Zapraszamy na konferencję Droniada Tech by Politechnika Śląska o transporcie autonomicznym.
13 maja, 2024
Serdecznie zapraszamy na kolejne wystąpienie Sergiusza Parszowskiego w charakterze prelegenta na Droniadzie Future Forum.