Kom(m)ando – wspólna ochrona przed skutkami zmian klimatu

Udostępnij:
W dniu 27 października 2022 r. na terenie Zamku Czocha nasi eksperci przeprowadzili specjalistyczne szkolenie dotyczące sposobów postępowania przy podejrzeniu zakażenia Sars-CoV-2 lub inną chorobą zakaźną.

Uczestnikami wydarzenia byli przedstawiciele jednostek ochrony przeciwpożarowej z powiatu lubańskiego oraz z kraju związkowego Saksonia w Niemczech.

Szkolenie zostało przeprowadzone w dwóch częściach, wykładowej i instruktażowej. W pierwszej części przedstawione zostały zasady dezynfekcji pomieszczeń i stanowisk pracy, prawidłowego użycia środków ochrony osobistej, postępowania przy podejrzeniu zakażenia wirusem, współpracy ze służbami sanitarnymi i porządku publicznego oraz postępowania z odpadami w warunkach epidemii. W części drugiej przeprowadzony został praktyczny instruktaż prawidłowego zakładania i zdejmowania środków ochrony indywidualnej.

Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach projektu „Kom(m)ando – wspólna ochrona przed skutkami zmian klimatu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014–2020.

Więcej o projekcie „Kom(m)ando – wspólna ochrona przed skutkami zmian klimatu” można przeczytać tutaj.

foto: https://powiatluban.pl

Najnowsze newsy

17 maja, 2024
Z przyjemnością informujemy, że Obserwatorium Bezpieczeństwa objęło patronat nad I Warsztatami Techniki Schronowej Schrontech'24.
15 maja, 2024
Zapraszamy na konferencję Droniada Tech by Politechnika Śląska o transporcie autonomicznym.
13 maja, 2024
Serdecznie zapraszamy na kolejne wystąpienie Sergiusza Parszowskiego w charakterze prelegenta na Droniadzie Future Forum.