Kom(m)ando – wspólna ochrona przed skutkami zmian klimatu

Udostępnij:
Kom(m)ando
W dniu 27 października 2022 r. na terenie Zamku Czocha nasi eksperci przeprowadzili specjalistyczne szkolenie dotyczące sposobów postępowania przy podejrzeniu zakażenia Sars-CoV-2 lub inną chorobą zakaźną.

Uczestnikami wydarzenia byli przedstawiciele jednostek ochrony przeciwpożarowej z Powiatu Lubańskiego oraz z kraju związkowego Saksonia w Niemczech.

Szkolenie zostało przeprowadzone w dwóch częściach, wykładowej i instruktażowej. W pierwszej części przedstawione zostały zasady dezynfekcji pomieszczeń i stanowisk pracy, prawidłowego użycia środków ochrony osobistej, postępowania przy podejrzeniu zakażenia wirusem, współpracy ze służbami sanitarnymi i porządku publicznego oraz postępowania z odpadami w warunkach epidemii. W części drugiej przeprowadzony został praktyczny instruktaż prawidłowego zakładania i zdejmowania środków ochrony indywidualnej.

Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach projektu „Kom(m)ando – wspólna ochrona przed skutkami zmian klimatu” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Więcej o projekcie „Kom(m)ando – wspólna ochrona przed skutkami zmian klimatu” można przeczytać tutaj.

foto: https://powiatluban.pl

Najnowsze newsy

15 listopada, 2023
Obserwatorium Bezpieczeństwa partnerem II edycji konferencji i wystawy IDE-Świat Pomiarów, Kielce 23-24.11.2023 r.
2 października, 2023
SHIELD4CROWD to europejski projekt dotyczący europejskich zamówień przedkomercyjnych i innowacji technicznych w celu ochrony przestrzeni publicznych.
1 października, 2023
Konferencja pn. "Bezpieczeństwo pożarowe obiektów zabytkowych oraz zbiorów muzealnych, bibliotecznych, archiwalnych" odbyła się w dniu 27 września 2023 r. w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.