Jak się ochronić przed oszustami

Sergiusz Parszowski

Udostępnij:
Na pierwszym planie mężczyzna widoczny do połowy, ubrany w jasną koszulę i ciemny garnitur. Włosy ciemne, krótkie, zarost. W tle panorama Kielc. W prawym górnym rogu logo TVP3 Kielce Na żywo. na dole po prawej stronie napis: Dobrego dnia i data 27 maja 2024 r., na dole po lewej godzina 8:20, po środku nazwisko: Sergiusz Parszowski Prezes Obserwatorium Bezpieczeństwa.
Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski był gościem TVP3 Kielce. Rozmowa dotyczyła oszustw telefonicznych i internetowych.

27 maja o godz. 8:20 nasz ekspert był gościem w programie Dobrego dnia z TVP3 Kielce. Wystąpienie dotyczyło oszustw, w których wykorzystywane są jako narzędzia telefony i Internet. 

O tym, że ofiarami tego typu przestępstw padają seniorzy, mówi się często. Jednakże coraz częściej ofiarami oszustów stają się osoby młode, obyte w Internecie i mające świadomość istniejących w nim zagrożeń. 

Cyberprzestępcy razem z rozwojem techniki udoskonalają swoje metody, w związku z czym rozpoznanie działań oszustów bywa trudne nawet dla tych, którzy swobodnie poruszają się w cyberprzestrzeni.

Rozmowa dotyczyła:

  • obszarów, w jakich można spotkać się z próbami oszustwa,
  • sygnałów ostrzegawczych, na które należy zwracać uwagę,
  • taktyk, jakie wykorzystują przestępcy,
  • sposobów pomagających ochronić się przed oszustwem.

Serdecznie zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy, która dostępna jest pod linkiem  Bezpieczeństwo w sieci.

Inne komentarze

29 kwietnia, 2024
Nasz ekspert Sergiusz Parszowski na współorganizowanej przez nas konferencji Polsecure.
Komentarz naszego eksperta dotyczył nowych przepisów prawa, których celem jest ograniczenie takich zjawisk jak smishing, spoofing czy generowanie sztucznego ruchu.
"Frywolna husaria i dual - use resiliance", czyli rozmowa o ryzyku, bezpieczeństwie, budowaniu odporności, frywolnej husarii i dual-use.