Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa w projekcie MIRAD

Udostępnij:
mirad
Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Cezary Mecwaldowski uczestniczył w projekcie MIRAD (skrót od Multi-Ideological Radicalisation Assessment towards Disengagement) koordynowanym przez Conservatoire National des Arts et Métiers we Francji, realizowanym w Polsce przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego (PPBW).

W projekcie oprócz Polski udział brało 6 innych państw członkowskich Unii Europejskiej. 

MIRAD jest europejskim projektem finansowanym przez Komisję Europejską. Głównym celem tego projektu jest wspieranie współpracy między służbami więziennymi i kuratorskimi oraz organizacjami społecznymi w zakresie odizolowania i reintegracji zradykalizowanych więźniówW ramach projektu MIRAD funkcjonariusze służby więziennej mogli skorzystać ze szkolenia w zakresie identyfikacji, odizolowania i reintegracji zradykalizowanych więźniów. Projekt trwał do końca 2023 roku i miał na celu między innymi rozwój szkoleń skoncentrowanych na ideologicznym ekstermizmie. W celu zmaksymilizowania zasięgu zastosowano w projekcie podejście Train-the-Trainers.

W takim szkoleniu Train-the-Trainers wziął udział również nasz ekspert Cezary Mecwaldowski, według którego szkolenie zawierało wiele istotnych wiadomości z zakresu diagnozy ryzyka, etapu radykalizacji danego więźnia, jak również z zakresu przygotowania i zastosowania programów reintegracyjnych. Zdobytą w ramach tego szkolenia wiedzę przekazał polskim specjalistom. Na stronie PPBW można przeczytać rozmowę przeprowadzoną z naszym ekspertem.

Więcej informacji o projekcie MIRAD znajdziecie, Państwo, na stronie projektu.

⭑Zdjęcie pochodzi ze strony: https://ppbw.pl/pl/szkolenia-personelu-wieziennego/.

Najnowsze newsy

Ekspert Obserwatorium Bezpieczeństwa Sergiusz Parszowski był gościem TVP3 Kielce. Rozmowa dotyczyła oszustw telefonicznych i internetowych.
20 maja, 2024
W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach SHIELD4CROWD Project.
17 maja, 2024
Z przyjemnością informujemy, że Obserwatorium Bezpieczeństwa objęło patronat nad I Warsztatami Techniki Schronowej Schrontech'24.