9 Edycja konkursu Droniada GZM 2022 i World Urban Forum WUF11

Udostępnij:
W czerwcu byliśmy partnerem 9. Edycji konkursu Droniada GZM 2022. Wydarzenie odbyło się w dniach 25-30.06.2022 r. na lotnisku Katowice-Muchowiec.

Droniada to konkurs technologiczny organizowany w formule multidyscyplinarnych zawodów, którym towarzyszą konferencje, warsztaty i pokazy dronowe. W wydarzeniu uczestniczą przede wszystkim uczelnie, instytucje badawczo-rozwojowe oraz firmy z kręgu technologii przemysłu 4.0. Droniada nie ogranicza się na sprawach wykorzystania dronów jako latających robotów, lecz kładzie nacisk przede wszystkim na przetwarzanie w chmurze, uczenie maszynowe z elementami sztucznej inteligencji i połączenie detekcji zmian z mechanizmem precyzyjnego zrzutu.

Droniada GZM 2022 była imprezą towarzyszącą odbywającemu się równolegle w Katowicach Światowemu Forum Miejskiemu (ang. World Urban Forum WUF11) – najważniejszemu globalnemu wydarzeniu dotyczącemu polityki, transformacji i rozwoju miast organizowanemu przez ONZ-Habitat.

Więcej informacji o poprzednich edycjach i kolejnej edycji Droniady można znaleźć tutaj.

Najnowsze newsy

17 maja, 2024
Z przyjemnością informujemy, że Obserwatorium Bezpieczeństwa objęło patronat nad I Warsztatami Techniki Schronowej Schrontech'24.
15 maja, 2024
Zapraszamy na konferencję Droniada Tech by Politechnika Śląska o transporcie autonomicznym.
13 maja, 2024
Serdecznie zapraszamy na kolejne wystąpienie Sergiusza Parszowskiego w charakterze prelegenta na Droniadzie Future Forum.