Akademia Lidera Smart City

Udostępnij:
Prezes Obserwatorium Bezpieczeństwa został zaproszony do grona ekspertów Akademii Lidera Smart City.

Sergiusz Parszowski przeprowadził moduł szkoleniowy pt. „Zintegrowane zarządzanie bezpieczeństwem miasta w obliczu zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych”, w ramach którego zaprezentował główne wyzwania dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców oraz infrastruktury miejskiej, elementy i zasady zintegrowanego zarządzania bezpieczeństwem oraz przykłady i dobre praktyki związane z zastosowaniem rozwiązań technologicznych na rzecz bezpieczeństwa.

Zajęcia odbyły się w październiku i listopadzie 2022 r. W trzech grupach szkoleniowych wzięło udział w sumie ponad 60 uczestników. Zakończenie projektu miało natomiast miejsce podczas XV Smart City Forum w dniach 22–23.11.2022 roku w Warszawie.

Akademia Lidera Smart City to program skierowany do samorządów, włodarzy i innych osób odpowiedzialnych za wprowadzanie dziś lub w niedalekiej przyszłości inteligentnych rozwiązań w polskich gminach, miastach i miasteczkach. Całe przedsięwzięcie realizowane było przez firmę Orange pod patronatem Związku Miast Polskich oraz SmartCityExpert.

Więcej o programie można przeczytać tutaj.

foto: https://akademialiderasmartcity.pl

Najnowsze newsy

10 czerwca, 2026
Jako Obserwatorium Bezpieczeństwa i aktywny uczestnik projektu SHIELD PCP, zachęcamy wszystkie zainteresowane podmioty do udziału w nadchodzącym webinarze nt. procedury składania ofert w ramach najnowszego przetargu (Call for Tenders)
4 czerwca, 2026
W dniach 25–26 maja 2026 roku Centrum Wystawienniczo-Kongresowe ZEN.COM Expo w Rzeszowie-Jasionce stało się miejscem debaty poświęconej przyszłości nowoczesnych miast podczas Smart City Forum. Obserwatorium Bezpieczeństwa było patronem honorowym tego wydarzenia.
24 maja, 2026
Obserwatorium Bezpieczeństwa zostało partnerem II Kongresu “Miasta dla Suwerenności Żywnościowej” odbywającego się w Krakowie.